• Обновено
Gtest Професионални Тешки Електрични Овци Shearing Машина Clippers,500W & 6 Брзини Прилагодливи Овци Shears Подготвува Материјали за Бричење Крзно Волна во Сточарството,+ Бесплатн

Gtest Професионални Тешки Електрични Овци Shearing Машина Clippers,500W & 6 Брзини Прилагодливи Овци Shears

Rating 
DEN 1732.80

Залиха
Во магацинот.

за ладење на протокот на воздух вентилатори спречи ножеви и главата од прегревање додека клипинг.Редовни коса за сечење за добитокот е добро за здрав раст на домашните животни. [ Погоден за Повеќето Добиток ] професионална фарма инженеринг алатка,Со замена на clipper ножот за да се задоволат потребите на повеќето фарми.8 во)Пакет тежина : Околу 3,5 кг Пакување големина : 44 X19 X10cm Note : 1、се Сеќавам за подмачкување на ножеви и faders на сите времиња при користење на електричен волна shears.Најдобар избор за земјоделците за да ги намалите трошоците.Подготви најмалку 2 или повеќе замена ножеви. 4、 6 Опрема Брзина : 1-3 опрема брзина е бавно, што придонесуваат за почетниците операција, 4-6 опрема брзина агол е побрзо, погоден за познати употреба на функционирање на машината. [ Висока-квалитет и Долг Живот ] Овој електрични овци clipper има Висок квалитет ножеви. [ User-friendly и Лесен за Одржување ] На хуманизирано дизајн на контрола структура на ножици,со удобен зафат за правење прецизност shearing,долго време shearing, рака ќе не замор.Секој пат кога ќе се намали на овци, треба да го додадете масло еднаш, или да додадете масло на секои 3 минути да го продолжи животот на ножот.Ефикасно бричење крзно волна во овце", кози, говеда, alpaca, llamas, големи кучиња, angora зајаци и други фарми за добиток и домашни миленици. 5m кабелот кој што доаѓа со (196.Погоден за секојдневна прилагоди, почетници така може брзо да го совладате употреба вештини.Ве молиме прочитајте ги оперативни инструкции внимателно пред употреба.Ултра-остар нож со висока цврстина и жилавост, сечилото притисок се прилагодува со ротирачкото копче, која им помага на shearing непречено и брзо.Кога волна се сече, кога еден пар на ножеви станува досадна, можете брзо да го промените други пар.

Основни карактеристики

Најдобри понуди