• Обновено
Gtest Професионални Тешки Електрични Овци Shearing Машина Clippers,650W & 6 Брзини Прилагодливи Овци Shears Подготвува Материјали за Бричење Крзно Волна во Сточарството,+ Бесплатн

Gtest Професионални Тешки Електрични Овци Shearing Машина Clippers,650W & 6 Брзини Прилагодливи Овци Shears

Rating 
DEN 1872.00

Залиха
Во магацинот.

[ User-friendly и Лесен за Одржување ] На хуманизирано дизајн на контрола структура на ножици,со удобен зафат за правење прецизност shearing,долго време shearing, рака ќе не замор.Најдобар избор за земјоделците за да ги намалите трошоците. 5m кабелот кој што доаѓа со (196. [ Висока-квалитет и Долг Живот ] Овој електрични овци clipper има Висок квалитет ножеви.Ве молиме контактирајте нè ако имате прашања.Ултра-остар нож со висока цврстина и жилавост, сечилото притисок се прилагодува со ротирачкото копче, која им помага на shearing непречено и брзо.)2、Електрични ножици мора да се чистат по лепење на волна, подмачкување и чистење пред долгорочно складирање. 4、 6 Опрема Брзина : 1-3 опрема брзина е бавно, што придонесуваат за почетниците операција, 4-6 опрема брзина агол е побрзо, погоден за познати употреба на функционирање на машината.Погоден за секојдневна прилагоди, почетници така може брзо да го совладате употреба вештини.Висок квалитет на моторот овозможува долг животен век со висока отпорност на топлина, ниско ниво на бучава и вибрации.(Несоодветни лубриканти може да contaminate со волна или биде помалку lubricious.Редовни коса за сечење за добитокот е добро за здрав раст на домашните животни.3、Купите најмалку 2 или повеќе замена ножеви.8 во)Пакет тежина : Околу 3,5 кг Пакување големина : 44 X19 X10cm Note : 1、се Сеќавам за подмачкување на ножеви и faders на сите времиња при користење на електричен волна shears.Ве молиме прочитајте ги оперативни инструкции внимателно пред употреба.Затоа што ножот температурата расте брзо, на подмачкување на нафта може да биде ефект на ладење.за ладење на протокот на воздух вентилатори спречи ножеви и главата од прегревање додека клипинг. [ Погоден за Повеќето Добиток ] професионална фарма инженеринг алатка,Со замена на clipper ножот за да се задоволат потребите на повеќето фарми.

Основни карактеристики

Најдобри понуди