• Обновено
Gtest Професионални Тешки Електрични Овци Shearing Машина Clippers,500W & 6 Брзини Прилагодливи Овци Shears Подготвува Материјали за Бричење Крзно Волна во Сточарството,+ Бесплатн

Gtest Професионални Тешки Електрични Овци Shearing Машина Clippers,500W & 6 Брзини Прилагодливи Овци Shears

Rating 
DEN 1778.40

Залиха
Во магацинот.

Најдобар избор за земјоделците за да ги намалите трошоците.)2、Електрични ножици мора да се чистат по лепење на волна, подмачкување и чистење пред долгорочно складирање.Затоа што ножот температурата расте брзо, на подмачкување на нафта може да биде ефект на ладење.Производ Параметри : Напон/Plug : 100 V~130 V / 220~240 V (ние ќе ја испрати на соодветниот производ според вашиот превозот адреса)Моќност : 500 WNo-оптоварување на ветер : 2400r/min Noise : 78 DBCable должина : 5m (196. [ Погоден за Повеќето Добиток ] професионална фарма инженеринг алатка,Со замена на clipper ножот за да се задоволат потребите на повеќето фарми. 5m кабелот кој што доаѓа со (196.[ Моќен и 6 Брзини на Контрола ] Нови професионални clippers со 500 W моторни моќ и променлива 6 за контрола на брзината, до 2400 RPM. [ Забелешка ] се Сеќавам за подмачкување на ножеви и faders редовно при користење на електричен волна shears.(Несоодветни лубриканти може да contaminate со волна или биде помалку lubricious.Ве молиме контактирајте нè ако имате прашања.Висок квалитет на моторот овозможува долг животен век со висока отпорност на топлина, ниско ниво на бучава и вибрации.8 во), Доволно Долго.Ефикасно бричење крзно волна во овце", кози, говеда, alpaca, llamas, големи кучиња, angora зајаци и други фарми за добиток и домашни миленици.за ладење на протокот на воздух вентилатори спречи ножеви и главата од прегревање додека клипинг.

Основни карактеристики

Најдобри понуди