• Обновено
Hanchen Овци Shears Професионални Електрични Clippers 6-Брзински за Овци Alpaca Llamas Големи Куче на Фарма Добиток Тешки Вода за Животните Долга Коса Крзно Shearing Clippers

Hanchen Овци Shears Професионални Електрични Clippers 6-Брзински за Овци Alpaca Llamas Големи Куче на Фарма

Rating 
DEN 4608.00

Залиха
Во магацинот.

500w мотор овозможува долг животен век. 【Трајни Сечилото】остри ножеви се изработени од високо квалитетен челик за да се обезбеди долготрајност за брзи и ефикасни резултати и за заштита на животните од сечење или jabbing. 【6 Брзо Прилагодливи】овците shears има 1-6 контрола на брзината функција, што го прави погоден за двете зелени рака (1-3, бавен) и квалификувани корисник (4-6, брзо).Почетници, исто така, може да се справи со shearing вештини брзо. 【Топло Известување】се Должи на превозот ограничување, НЕМА нафта во нафтени шише.Тоа е функционален доволно да се користи за коњите и говедата со замена на главата за сечење. 【Широк Апликации】Оваа овци стриже работи совршено за животни со долги и дебели сплетен коса или тешки обложени домашно милениче/добиток, како што се Овци, Alpaca, Llamas, Голема & Медиум Куче (Срамежливи миленици исклучени), Коњ, Кози, Говеда.Маслото е многу честа појава и може да се купи во локалната продавница или на (Пребарување "Овци Clipper Масло"). 【Заштеда на време & Труд-заштеда на】На електрична shearing clipper заштедува време и може да се намали 5-10 овци во еден час.Поради долгото време на време транспорт, на подмачкување масло е извадена. 【Вентилација & Топлина Дисипација】дизајн за дисипација на топлина дупки на двете страни на трупот на авионот брзо може да прахосвам топлина, ефикасно заштита на моторот и зголемување на употребата време на машината.Во споредба со оние со ниски wattage shears, ова shears shaves на волна побрзо и да работи поефикасно.【500 W Професионални Shears】Оваа овци shears имаат моќност 500 w и да се обезбеди 2,400 удари во минута, погоден за секојдневно чешлање.Поради долгото време на време транспорт, на подмачкување масло е извадена.Маслото е многу честа појава и може да се купи во локалната продавница или на (Пребарување "Овци Clipper Масло").

Основни карактеристики

Најдобри понуди