• Обновено
ARES 70924-8-Парче Кочница Подлога Мерач Алатка Поставите 20-Мерач Лим - Отпорен на Корозија Висока Видливост во Прав Грб Заврши

ARES 70924-8-Парче Кочница Подлога Мерач Алатка Поставите 20-Мерач Лим - Отпорен на Корозија Висока Видливост

Rating 
DEN 399.36

Залиха
Во магацинот.

СЕТ ВКЛУЧУВА : Ова Кочница Мерач Алатка Сет вклучува осум кочница мерачи дизајнирана за да помогне да се утврди дали возилото има доволно кочница надеж во следниве метрички/SAE големини : 2mm (0.0787 инчи), 3мм (0.1181 инчи), 4mm (0.1575 инчи), 5mm (0.1969 инчи), 6mm (0.2362 инчи), 8мм (0.3150 инчи), 10мм (0.3937 инчи), и 12mm (0.4724 инчи).КВАЛИТЕТ : Овие кочница мерач алатки се изградени на 20-мерач лим со црвена, жолта, или зелена трајни прав грб за лесна идентификација на кочница надеж дека треба да биде заменет и се одржуваат заедно со тешки-должност занитвам, па ти никогаш не ќе мора да пребарувате за парче на оваа корисна во собата.ПРИМЕНА : Ова кочница колосек во собата може да се користи за брзо и лесно идентификување на кочница надеж дека треба да се променат во секое возило, од светлина автомобили и камиони за тешки товарни возила.Зелената кочница мерачи укажуваат на тоа дека кочница поставата е во добра состојба.Жолта укажуваат на тоа дека услугата може да бидат потребни и црвениот укажуваат на тоа дека накладките или чевли треба да се промени веднаш.СИГУРЕН ЕФЕКТИВНИ, ЕФИКАСНИ : Корисниците доверба ARES да бидат квалитетни алатки.Што се поддржани од страна на нашите Перформанси Уверување Ограничен Доживотна Гаранција.Ако имате било какви проблеми со вашиот ARES 8-Парче Кочница Мерач Алатка во Собата, едноставно контакт со сервисот за проблеми им помогне на, делови, замена или враќање на средствата.ASPCA БИЗНИС АМБАСАДОРОТ : Ние сме горди да се биде дел од ASPCA Бизнис Амбасадорот Програма.Ако имате домашно милениче, ќе сфатат дека се повеќе од домашно милениче, тие се дел од семејството.Со вашата поддршка, ние сме горди да им помогне на оваа голема организација.

Основни карактеристики

Најдобри понуди