• Обновено
Revita Губење на Косата Балсам, Чистење на Косата Балсам за Коса, Задебелување на средството за смекнување на косата на Мажите и Жените (205ml)

Revita Губење на Косата Балсам, Чистење на Косата Балсам за Коса, Задебелување на средството за смекнување на

Rating 
DEN 576.00

Залиха
Во магацинот.

Revita Коса Стимулирање на клима уред е опремен со најновите Nanosome испорака систем за транспорт на моќни клучните состојки, протеини и растенија.Nanosome Технологија : DS Лаборатории формули функција нашиот комерцијален Nanosome Технологија.Нашата коса regrowth средството за смекнување на косата започнува да работи на обновување на косата на првиот ден од употреба.Нашиот раст на косата балсам содржи клучни состојки кои се третираат коса и поддршка на бариера функцијата на скалпот, задржување на влагата.Со над 13 активни состојки збиена во Nanosomeshydrophobic, био-лепило, microspheresовој следната генерација на испорака систем се придржува до условите на скалпот и косата, одржување на формула работат долго по косата е да печете.За сите типови коса.Нашите длабинско кондиционирање на косата и анти коса чистење средството за смекнување на косата зајакнува и ја храни косата донесување на вашиот скалпот и косата на својата оптимално здравје.Нашата формула содржи Матични Клетки Екстракт од vegetal потекло да се стимулира и регенерирање на косата.Единствена, Ефективни Состојки за Раст на Косата : Revita клима уред длабоко услови фоликулата на косата од коренот до крај.Оваа технологија се користи за енкапсулација овозможува континуирано ослободување на активни состојки за создавање на поголема ефикасност со повеќе трајни резултати.Био Лепило Nanosome технологија се користи за да се задржи на формула работат долго откако косата е да печете.Сулфат - и paraben-free.Раст на косата и Косата Балсам : Revita средството за смекнување на косата е лидер во губење на косата и косата чистење терапија.Дизајнирана за да обезбеди длабоко храна и стимулација што redensifies за подебели, целосни изглед на косата.Клучни соединенија храни коренот на косата, промовирање и поттикнување на растот на косата.

Основни карактеристики

Најдобри понуди