• Обновено
4 Пак, CAT5E Hi-Speed LAN Ethernet Patch Кабел, Snagless/Моделирани се Подигне, 35 Метри, Бела, CNE477799

4 Пак, CAT5E Hi-Speed LAN Ethernet Patch Кабел, Snagless/Моделирани се Подигне, 35 Метри, Бела, CNE477799

Rating 
DEN 1764.00

Залиха
Во магацинот.

Сите C&E кабли се направени од 100% гола бакарна жица за разлика од бакар облечени алуминиум (ЦЦА) жица, затоа целосно во согласност со УЛ Код 444, кој бара чисто голи бакарна жица во комуникациски кабли. • Power over Ethernet (Рое) и Voice over IP (Vo IP) Согласност.Флексибилни и издржливи кабел со висок пропусен опсег до 350 Mhz (CAT5 E) гарантира високо-брзински пренос на податоци за сервер апликации, cloud computing, видео надзор, и онлајн high definition видео стриминг. • Контакт Позлата : 50 Micron Злато Позлатен. • Кабел Структура : Во Невоља.Изграден за Иднината-Доказ Брзина и Сигурен Конективност : Овој кабел обезбедува исклучителна пренос перформанси и ниска сигнал загуби. • 50-micron машки RJ45 конектори на крајот, со корозија-отпорни злато позлата. • Надворешен Дијаметар : 5.Тешка должност, финтата-помалку калапи прави кабелска инсталација и ракување со напор. • Конектор Тип : RJ45.C&E patch кабли се достапни во разни бои и во различни должини кои се движат од 1 нога на 200 метри. • 4 PR UTP бакар насоки за минимална бучава, мешање & crosstalk.Иднина-доказ вашата мрежа за 10-Gigabit Ethernet (наназад компатибилен со сите постоечки Брз Етернет и Gigabit Ethernet); Исполнува или го надминува перформансите во согласност со минлив исхемичен напад/ОВЖС 568-В. • 26 AWG кабел надминува минлив исхемичен напад/ОВЖС стандарди & 350 MHz опсег (CAT5 E).Нашите печ и масовно на кабли се користат од страна на податоци центри низ светот. 2 стандард. • УЛ Наведени, минлив исхемичен напад/ОВЖС 568-В.Преглед : C&E Cat5e Моделирани Подигање Snagless Мрежа Patch Кабел нуди универзална поврзаност со компјутери и мрежа компоненти, како што се рутери, switch кутии, мрежни принтери, мрежата прикачена за складирање (NAS) уреди, Vo IP телефони, и Рое уреди. • Диригент Материјал : 100% Гола Бакар.Таа поддржува до 350 Mhz (cat5e) е погоден за Брз Етернет, Gigabit Ethernet, и 10-Gigabit Ethernet.

Основни карактеристики

Најдобри понуди