• Обновено
Minuteman Меѓународни Големи 3F Екран Дете Guard Шпорет, Црна

Minuteman Меѓународни Големи 3F Екран Дете Guard Шпорет, Црна

Rating 
DEN 3767.76

Залиха
Во магацинот.

СЕМЕЈСТВОТО БЕЗБЕДНОСТ : Виткање екран ги заштитува децата од вашиот голем камин или дрво за горење шпорет, одлично за чување на вашите деца се безбедни.Ги ШТИТИ ДЕЦАТА И домашните МИЛЕНИЧИЊА : доволно Силна за да се вардат деца и домашни миленици, држејќи ги на безбедно растојание од вашиот шпорет.СТАБИЛИЗАЦИЈА РОД : Создава тампон зона и вклучува bracing род да се задржи на екран од отворање, затворање, или уривање од страна на несреќата.ВИТКАЊЕ ДИЗАЈН : Набори во 3 делови за лесна употреба и складирање, уривање на еден мал, рамни големина кога не е во употреба.ЖЕЛЕЗО СИЛА : Изграден од силна ковано железо и решетката со трајни заврши; Димензии (L x W x H) : 88 x 1 x 30 инчи; Тежина : 12 килограми.Додека греење со дрва може да биде идеален избор за вашето семејство, безбедност, исто така, е приоритет.Заштитете ги вашите деца и домашни миленици од опасности на топлина и оган од вашиот камин или woodstove со нашите Три Пати Дете-Стража за големи печки.Се создаде тампон зона со овој здрав виткање екран, заврши со bracing род вклучени за да се задржи на екран од отворање и затворање или уривање случајно.Направени од ковано железо со проширена и валани челик мрежа.Прав обложени со Црна боја за издржливи завршница.

Основни карактеристики

Најдобри понуди