• Обновено
Страна Стрелецот, ПРЕДВОДЕНА Парчиња Светлина 4 инчен Off Road Двојна Страна Жолта светилки drl со Флеш Strobe Функција Возење Поплава Место Коцка Работа Светлина Бар за Џи

Страна Стрелецот, ПРЕДВОДЕНА Парчиња Светлина 4 инчен Off Road Двојна Страна Жолта светилки drl со Флеш Strobe

Rating 
DEN 880.56

Залиха
Во магацинот.

Уникатен Дизајн со Кул светилки drl/Strobe Функција : Dual Страна LED Парчиња, средината 6pcs длабоко проектор чаши достигне до 30 степен хоризонтална греда, обезбедува повеќе светилки на предниот дел. 6pcs квалификувани LED чипови на двете надворешни страни, факултативна дење работи светла и strobe флеш функција, златна жолта страничните светла конструиран за слаб отсјај со супериорен светлина излез но, нежно светло, избегнување на око-вирус и елиминирање на отсјај;.Извонредна Осветленост : Овие LED коцки со Висок Интензитет на Led диоди, 6000 K светла кул бело место светло и 3000 K светла златна жолта страна стрелецот поплава зрак, 60 W/Пар .Тешко и Солиден : 100% запечатени.Еко-пријателски ниска потрошувачка на енергија дизајн, 6063 трајни алуминиумски легури домување, ефикасна топлина дисипација, тешки PC леќа, Прашина доказ, Шок Отпор, Водоотпорен, да може ефективно да се справи со сите видови на суровата средина, повеќе од 30.000 часа животен век;.Широка Примена : Овие несакани стрелец ДОВЕДЕ Под Светлата одговара за повеќето возила со 10-24 V DC извор на енергија, прилагодлив за монтажа голема заграда може да се применат за различни видови на возила.Како што се Камиони, Теренски возила, 4x4, Џип, Тојота, ЏИП, Рударство, Пловењето, Земјоделство и Тешки, итн.Гаранција&Пакет : 12 месеци Гаранција со Љубезно Клиенти Услуга.Пакување, 2 ПАРЧИЊА 4 инчен Страна Стрелецот Светла, 2 ПАРЧИЊА Монтажа голема Заграда.Моќност : 30 W/ЕЕЗ, 60 W/Пар.Напон : 10-24 V DC.LED Чипови : Висок Интензитет Led диоди.Лумен : 2000 LM/ЕЕЗ, 4000 LM/Пар.Материјал : Трајни Умре-кастинг Алуминиумски Легури Домување, Тешки PC Леќа.Операција Температура : -40°C-80°C. Боја Температура : 6000 K&3000 K.Животниот век : 30000 Hours.Водоотпорен : IP67.

Основни карактеристики

Најдобри понуди