• Обновено
ИНА HK5022RS Игли Валчести Лого, Разговор Подготвени Куп, Надворешниот Прстен и Ролери, Челичен Кафез, Отворен Крај, Еден Печат, Метрички, 50mm ID, 58mm OD, 22mm Ширина, 3600rpm Макси?

ИНА HK5022RS Игли Валчести Лого, Разговор Подготвени Куп, Надворешниот Прстен и Ролери, Челичен Кафез, Отворен

Rating 
DEN 120.96

Залиха
Во магацинот.

Ако крај е затворен, запечатување компонента е еластомер усна дека контакти вратило.Отворен крај може да бидат запечатени или заштитени за да се заштити поаѓајќи од цврсти нечистотии и влага дека може да го намали својот животен век.Лого има усна контакт печат на едниот крај за да им помогне го задржи мазива и исклучување на контаминација, и тоа може да се користат на температури од -4 до 212 степени F (-20 до 100 степени C).Иглата се цевките се изработени од преку прекалени, високо ниво на-јаглерод хром челик за издржливост и топлина толеранција.Валчести лежишта може да се отвори на двата краја (на окно може да помине низ) или open (отвори) на едниот крај и затворени за другите.Подготвени куп игли валчести со ознака за апликации со високи динамички товари.Компанијата е дел од Schaeffler Група, основана во 1946 година во Herzogenaurach, Германија, и ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандарди 9001 : 2008 и TS 16949 : 2009 за обезбедување на квалитетот.ИНА произведува лагери за автомобилската и индустриски апликации.Овие елементи може да биде еден од следниве видови : топката, цилиндрични, сферични, барел, игла, вретено, или конусни.Челичен кафез водичи и рамномерно простори ролки за намали триењето, вибрации и бучава.Тоа има помал пресек од машински игли валчести со ознака за употреба во ограничени монтажа простори.Подготвени челик надворешната школка (чаша) е намалена крст-дел за употреба во ограничени простори.Преку прекалени, високо ниво на-јаглерод хром челик ролки за топлина толеранција и трајност под тешките бремиња.Тоа е фабриката подмачкано со литиум сапун маснотии.Челик кафез дава насоки и дури и проред на ролки за минимум вибрации и бучава при високи брзини.Оваа ИНА разговор подготвени куп игли валчести имајќи има челичен кафез и се погодни за апликации со високо динамички товари.

Основни карактеристики

Најдобри понуди