• Обновено
DAILYINT Глувчето Преносни Количка за Безжичен Глушец, 2.4 GHz Оптички ЛАК Touch Глушец со USB Приемник, Компјутер-КОМПЈУТЕР Играч-Desktop-Компјутер-Лаптоп-Home-Office Глувчето

DAILYINT Глувчето Преносни Количка за Безжичен Глушец, 2.4 GHz Оптички ЛАК Touch Глушец со USB Приемник, Компјутер-КОМПЈУТЕР

Rating 
DEN 2208.00

Залиха
Во магацинот.

Класичен резолуција дизајн : Со ротација, за да наместите различни агли, структурата е повеќе флексибилна и дизајнот е поубаво.Удобно Радиуси : безжичен глушец е дизајниран најсилните со човечкото тело радиуси, можат подобро да се вклопи со вашата дланка, областа е умерено и лесно се користи.Сигурен перформанси : Мазна лево и десно копче област, допрете го копчето на лентата, со инфраред сензор за следење, која може да попрецизно се повлечете, можете да уживате сигурен перформанси на дофат на вашите прсти.Пренослив, со високи перформанси : безжични mouse ги комбинира перформансите со иновација, не само удобно, но исто така лесно да се носат.Материјалот е силен и издржлив, и на изглед е едноставна и убава.Опис : 100% сосема нов и висок quality Material : abs.Боја : Black High податоци мазнење стапка.6-10m работната далечина.Таписерии изработка, повеќе мазна и висока прецизност капацитет да се движи.Се воведува својот најнов оптички глушец дизајниран за двете канцеларија кластери и мобилни професионални.Се применува оптичка технологија.Примачот скриени на крајот на глувчето.Мазна и елегантен дизајн, симпатична изглед.Идеален лаптоп придружник за домашна употреба (office use.Лесно да се инсталира, приклучете USB приемник и да игра.Примена : десктоп, лаптоп, notebook Type : 2.4 GHz Безжична, Допрете Безжична Mouse Interface тип : USB2.0 Product спецификација : Префрлете се во сила : 60 ± 15gf Scroll тркала дебелина : 80 ± 20gf Button фуста : 170 ± 30gf Dpi : 1200.Change service живот : 50 million Compatible со IBM / PC / НА / XT / 386/486 / Pentium System поддржува : dos, win95 / 98/2000 / me / xp / nt Working напон : DC5 ± 5%Работат на струјата : □ 100 m AWorking температура : -45 ° C 50 ° CHumidity : □ 85% RHInterface : USB2.0.Број на копчиња : 3 Button живот : 5 милиони times Power : 2x AAA батерија (не се вклучуваат).

Основни карактеристики

Switch strength:
60 ± 15gf
Scroll wheel thickness:
80 ± 20gf
Button placket:
170 ± 30gf
Dpi:
1200.
Change service life:
50 million
Compatible with IBM / PC / AT / XT / 386/486 / Pentium :
System supports:
dos, win95 / 98/2000 / me / xp / nt
Working voltage:
DC5 ± 5%
Working current:
□ 100 mA
Working temperature:
-45 ° C to 50 ° C
Humidity:
□ 85% RH
Interface:
USB2.0.
Number of buttons:
3
Button lifetime:
5 million times
Power:
2x AAA battery (not include)

Најдобри понуди