• Обновено
Компактен, Z-Пати Рана Пакување Газа 30-0054 од Северна Америка Спасување (2 Парчиња)

Компактен, Z-Пати Рана Пакување Газа 30-0054 од Северна Америка Спасување (2 Парчиња)

Rating 
DEN 210.96

Залиха
Во магацинот.

Меки, бели газа е 1-ply, 3 во.x 5 yd должина, наведени за употреба како Рана Пакување Газа, Вклучува вграден X-Ray пронајде линија, Z-пати пакување конфигурација овозможува контролирана примена како комплетен единица или во постојана линеарна се хранат.Северна Америка Спасување Раната Пакување Газа е компактен, лесен за употреба, Z-укината газа наменета за двете линеарна рана пакување и основните bandaging.НАР Раната Пакување Газа може да се користи за контрола на крвавење при примена директен притисок користење на рана пакување техники, во врска со компресија завој, како поддршка газа за hemostatic преливи, или за мала рана bandaging.Неговата ниска коцка простор за барање и солиден, траен вакуум запечатено пакување направи тоа лесно да се вклопи во индивидуални прва помош колекции и лекар колекции.На газа е стерилен и свитливи, овозможувајќи да биде лесно се ракува за време на грижата за пациентот и да се придржува кон рана форми за најдобри резултати.Меки, бели газа е 1-ply, 3 во.x 5 yd должина, наведени за употреба како Рана Пакување Газа, Вклучува вграден X-Ray пронајде линија, Z-пати пакување конфигурација овозможува контролирана примена како комплетен единица или во постојана линеарна се хранат, се Користат како амбалажа газа за рани, како поддршка газа за hemostatic застапници, во врска со компресија завој за контрола на крвавење, или за мала рана bandaging.

Основни карактеристики

Најдобри понуди