• Обновено
Exceart 500Pcs Медицински Не Ткаени Газа Сунѓерот Подлога Рана Грижа Стерилна Газа Влошки за Прва Помош Газа Брише Медицински потрошен материјал

Exceart 500Pcs Медицински Не Ткаени Газа Сунѓерот Подлога Рана Грижа Стерилна Газа Влошки за Прва Помош Газа

Rating 
DEN 623.76

Залиха
Во магацинот.

Овие газа се водат завои се микро-weaved и имаат ниско lint за разлика од другите машина-ткаени газа ролни.памучна газа подлога.медицински газа, не ткаени газа,раната грижа газа, медицински материјали, прва помош, залихи .прва помош газа.ВИСОК ABSORBENCEY : Нашата газа завои се направени од врвот одделение чист памук, со максимална absorbency која помага во спречување на крварење од рана.стоматолошки газа влошки.Нејзините porous ткаенина овозможува подобра вентилација за вашата кожа да здив и да се промовира и побрз.Овие газа завои дојде со умерена истегнување за максимален клинички флексибилност.стерилна газа влошки.Сет на 100pcs спакувани стерилна газа ролни што се совршени за облекување, било кој тип на повреда на вашето тело.Овие се идеален за рака, зглобовите, нозете, глуждот, колената и лактите.стерилни влошки за рани.Карактеристики - Боја : Како што е прикажано - Материјал : Не Ткаени Газа - Size : 20 x 20 cm Package Including500 x Медицински Не Ткаени Газа Сунѓерот се Користи за Рана Грижа за Прва Помош, Залихи на Медицински потрошен материјал.

Основни карактеристики

Најдобри понуди