• Обновено
Виктор Технологии 0781-9400 G250-150-540 Медиум Должност Една Фаза Кислород Регулаторот, 150 psig Испорака Опсег, CGA 540 Влезот Врска

Виктор Технологии 0781-9400 G250-150-540 Медиум Должност Една Фаза Кислород Регулаторот, 150 psig Испорака Опсег,

Rating 
DEN 2135.52

Залиха
Во магацинот.

Гас Услуга : Кислород.Испорака Опсег (psig) : 150. CGA 540 Врска : Кислород. 9/16"-18 Конекција Штекер.Дизајнирано за средна должност гас, заварување и сечење операции.Индустриски регулатор на економска цена.Колор-кодирани копчиња за лесна гас идентификација. 2-инчни лесни-за-читање висок контраст величини.Регулаторот хаубата е направен од високо-сила легура.G250 Серија, во една фаза, средни должност Регулаторот.Се препорачува за апликации каде мало испорака притисок се зголемува (се должи на намалување на цилиндар притисоци) нема да влијаат на карактеристики на изведбата на работа или на резултатите од тестот.

Основни карактеристики

Најдобри понуди