• Обновено
MEANLIN МЕРКА Аргон Регулатор на Проток Метри Со 6.5 Стапки Црево,CGA580 Влезот Конекција,5/8 x 18RH Штекер Фитинг,Dual Излез Аргон Заварување Flowmeter За TIG МИГ Заварчик

MEANLIN МЕРКА Аргон Регулатор на Проток Метри Со 6.5 Стапки Црево,CGA580 Влезот Конекција,5/8 x 18RH Штекер

Rating 
DEN 1295.76

Залиха
Во магацинот.

【Лесно може да се Прочитаат】2" мерачи за лесна за читање.Прави прилагодување на вашиот притисок вредности парче торта. 【CGA-580 Влезот】Овој Гас Регулатор на Притисок Може да Се Користи со Аргон, Хелиум и CO2 Гас Тенкови,Идеален за МИГ и TIG заварување апликации. 【Точни Мерења】Овој Мерач мерен опсег 0-4500 PSI,Тоа има многу чувствителни покажувач до чувство на притисок во притисокот во резервоарот,па тоа е посигурен од протокот-мерач стил. 【Одличен Квалитет】Нашите Двојно Dutput Аргон Регулаторот Е Изработен Од Месинг За Висока Сила, Цврстина И Отпорност На Корозија За Долгорочна Употреба. 【Пакет Вклучуваат】1*Аргон Регулатор на Проток Метар 1* 6.5 Стапки Црево 2*Машки 5/"8 UNF-18 RH Фитинг 2*1/4" Цревото Barb Адаптер 2*Женски 9/16"x18 Орев.Материјал : Месинг.Мерен Опсег : 0-4500psi.Излез Проток : 0 до 60 cfh.Мерење Цел : TIG/МИГ Заварчик.Апликацијата Сценарија : Индустриски,Комерцијални И Лабораториски Апликации.Фино штелување вентили со knurling што овозможува непречено "светлина на допир" проток прилагодувања, токму контрола на Гас.На прилагодливи проток излез опсег е од 0 до 60cfh, и е означен со топката, која се движи нагоре и надолу во тек цевка. 1* 6.5 Стапки Црево. 2* Машки 5/"8 UNF-18 RH Монтирање. 2* 1/4" Цревото Barb Адаптер. 2* Женски 9/16"x18 Орев.Со sintered месинг влезот на филтерот за да се спречи нечистотијата од внесување на регулаторот.Спецификација За Производ.Материјал : Brass Measuring Опсег : 0-4500psi Output Проток : 0 до 60 cfh Мерење Цел : TIG/МИГ Welder Application Сценарија : Индустриски,Комерцијални И Лабораториски Апликации.

Основни карактеристики

Најдобри понуди