• Обновено
Soiiw CO2 Аргон Регулаторот 0-60CFH CGA580 Влезот со 10ft Гас Црево TIG Заварчик

Soiiw CO2 Аргон Регулаторот 0-60CFH CGA580 Влезот со 10ft Гас Црево TIG Заварчик

Rating 
DEN 647.76

Залиха
Во магацинот.

Flowmeter кој е совршен за Миг и Tig Заварување.Протокот Метри,на тоа одговара аргон ,co2 и аргон/co2 фиксна.Влезот врска : CGA580. За погодност, регулаторот е опремен со висок притисок заварување мерач кој ви овозможува да видите колку гас е оставено во резервоарот, додека ергономски проток метар може да се прилагоди за различни намени.Применливи за многу видови на гасови, како што се CO2, аргон, итн.Тоа може да завртка право во Аргон, Аргон/CO2, и Хелиум Тенкови.На Плоштадот проток цевка чита од 0 - 60 CFH и има големи 1 1/2" дијаметар притисок мерач кој гласи : од 0 - 4000 PSI, па да знаете колку е оставена во вашиот резервоар.Compatiblewith спектар на гасови, вклучувајќи го и CO2 како и аргон, и со цел да се намалат и контрола на притисок нивоа, овој МИГ/TIG Заварување Аргон Регулаторот навистина е мора да има за секој заварчик.Пакет содржи : А Flowmeter со 10 метри Снег.Применливи за многу видови на гасови, како што се CO2, аргон, итн.Спецификација : Мерење Спектар : 1-25mpa Hose Должина : 10 feet Weight : 1400g Package Димензии : 18*19.5*22cm Pressure Опсег : 0-4000psi Preset Вентилација:1425-25psig Package се Вклучени : 1 x Аргон Regulator1 x 10ft Црево.

Основни карактеристики

Најдобри понуди