• Обновено
MAOPINER Аргон CO2 Flowmeter Регулатор со 80 Инчи Гас Црево TIG Заварчик за TIG МИГ Заварчик 10 до 50 CFH - 0 4000 psi Притисок Мерач CGA-580 Доводното - Целосна Бакар Проток Метри

MAOPINER Аргон CO2 Flowmeter Регулатор со 80 Инчи Гас Црево TIG Заварчик за TIG МИГ Заварчик 10 до 50 CFH -

Rating 
DEN 790.80

Залиха
Во магацинот.

Аргон/CO2 Модератор За Заварување : Аргон Регулаторот е идеален избор за професионални TIG/МИГ заварување апликации, која може да се користи за намалување и контрола на притисок на звук.Аргон Flowmeter Со Pressue Мерач : Нашата аргон flowmeter е опремена со мерач на притисок, овозможувајќи ви да видите колку гас е оставено во резервоарот опсег од 0 до 4000psi.CGA580 Влезот Врска : MAOPINER регулатор на притисок е погодна за стандард Аргон /O2/N2 Резервоари со CGA-580 Влезот Конекција.Црево Вклучува : MAOPINER 6.5 Ft Црево Брзо се Поврзете Фитинг им овозможи на вашиот тенкови на безбедно растојание од вашиот заварување проекти.Поле на Примена : Идејата избор за заварување, сечење ,хемиски и електроника индустрија.Карактеристики : Совршен за сите TIG и МИГ Заварување апликација попрецизно гас премерување На излезниот тек е прилагодлив од 10 до 50 cfh (кубни метри на час) мерач на Притисок : 0 - 4000 PSI се Вклопува CGA - 580 Резервоарот Монтирање така што да одговараат сите аргон, хелиум, азот и аргон/CO2 мешани гас тенкови.Спецификација : Connection : женски UNF9/16 со 1/4" бодликава фитинг CGA Врска Влезот 58 CGA Конекција Штекер 5/8 Во. -18 RH(F) Испорака Притисок Спектар 25 psig Мерачи Испорака Притисок 25 psig Испорака 0 до 50 Аргон/38 cfh, CO2 Влезот Мерач 0 4000 psi се Измери Големината 1-1/2 Во.Вкупна Должина 7-7/64 Во.Проток До 50 CFH Аргон и 38 CFH CO2 Материјал : Месинг/Пластични Пакетот Вклучува : 1 x Flowmeter 6.5 метри Снег.

Основни карактеристики

Најдобри понуди