• Обновено
PROWELD Аргон/CO2 Миг Tig Проток Метри Гас Регулаторот Мерач за Заварување Додатоци за Заварување Машина

PROWELD Аргон/CO2 Миг Tig Проток Метри Гас Регулаторот Мерач за Заварување Додатоци за Заварување Машина

Rating 
DEN 719.52

Залиха
Во магацинот.

PROWELD Аргон / CO2 Регулатор и Протокот на Метар е притисок за намалување на опрема за да го намали притисокот на цилиндар држи различни вид на гас под висок притисок.Повеќенаменски апликации за CGA-580 тенкови, може да се користи со аргон, хелиум и CO2 гас тенкови (CGA-580 влезот).Штекерот на Flowmeter ќе одговара и на женски 9/16" x 18 орев или машки 5/8" x 18 монтирање.Тоа доаѓа со стандарден 1/4" бодликава монтирање.Може да задржи стабилен притисок на излез дури и притисок на влез и за внесување флукс промени.Прилагодлив од 10 до 60 cfh (кубни метри на час), и е означен со топката, која се движи нагоре и надолу во тек цевка.Аргон проток метар телото е направен од високо-квалитет месинг, кои можат да го издржат тешките средини.Majorly се користат за заварување,сечење,хемиска индустрија,анализирање и тестирање и други индустрија употреба.

Основни карактеристики

Најдобри понуди