• Обновено
Аргон CO2 Гас Миг Регулаторот Flowmeter 0-60 CFH, 0-4000PSI Притисок Мерач CGA-580 за TIG Заварување Машина Со 10ft (3m) Црево

Аргон CO2 Гас Миг Регулаторот Flowmeter 0-60 CFH, 0-4000PSI Притисок Мерач CGA-580 за TIG Заварување Машина

Rating 
DEN 1679.76

Залиха
Во магацинот.

Flowmeter опсег : 0-60 SCFH; Притисок мерач опсег : 0-4000 PSI.Црна 10ft (3m) брзо се поврзете фитинг аргон гас црево е вклучен.Регулатор на притисок одговара на повеќето стандардни Аргон, Аргон/CO2 мешани гас, и Хелиум резервоари со CGA-580 влезот конекција.Конекција фитинзи : машки 9/16" x 18 орев фитинг, машки 5/8" UNF-18 RH фитинг, 1/4" цревото barb адаптер достапни.Оваа аргон регулаторот има црево собата е широко се користи за МИГ и TIG заварување апликации.Спецификација : Flowmeter опсег : 0-60 SCFH Притисок Опсег : 0-4000psi Гас цевка должина : 10ft (3m) Карактеристики : Со CGA-580 резервоарот вклучите конекцијата, тоа се вклопува во сите аргон, хелиум, азот и аргон/CO2 мешани гас тенкови.Се користи за сите TIG и МИГ заварување апликација, одлична алатка за заварувачи.

Основни карактеристики

Најдобри понуди