• Обновено
G5/8 CO2 Регулатор на Притисок, Гас Шише Регулатор на Јаглерод Диоксид Заварување Притисок Редуктор за Гас Заварување, Сечење, Хемиски и Други Процес

G5/8 CO2 Регулатор на Притисок, Гас Шише Регулатор на Јаглерод Диоксид Заварување Притисок Редуктор за Гас Заварување,

Rating 
DEN 599.76

Залиха
Во магацинот.

★★★★★ 【ОДЛИЧНА СТРУКТУРА】 регулатор на Притисок има компактна структура, прекрасен изглед, и голема запечатување перформанси. ★★★★★ 【ВИСОК КВАЛИТЕТ】 Вентил тело е направен од цинк легура, доводна цевка со sintered месинг филтер, кислород капа, млазницата штекер, цинк легура кастинг, подебели и издржливи. ★★★★★ 【ГОЛЕМА РАЧКА SWITCH】 анти-пропадна дизајн на прекинувачот, повеќе штедење на трудот. ★★★★★ 【ФУНКЦИЈА】 површината има заштитна фолија, на скалата е јасно видлива, не е лесно да исчезнат. ★★★★★ 【Се ПРИМЕНУВААТ ЗА】 Погоден за гас заварување, сечење, хемиски и други процес.Погоден за гас заварување, сечење, хемиски и други процес.На површината има заштитна фолија, на скалата е јасно видлива, не е лесно да исчезнат Компактна структура, прекрасен изглед,и голема запечатување перформанси Големи се справи со прекинувач : анти-пропадна дизајн, повеќе штедење на трудот Вентил тело е направен од цинк легура, доводна цевка со sintered месинг филтер, кислород капа, млазницата штекер, цинк легура кастинг, подебели и издржливи Производ за употреба : притисок за намалување на вентил пневматски контрола вентил е неопходен прибор, потеклото на главниот ефект е да го намали притисокот и стабилност на фиксна вредност, така што на регулаторот може да се добие стабилен гас е извор на енергија за регулирање на контрола Спецификации : Материјал : Цинк легура + месинг Применливиот медиум : Јаглерод диоксид Мерен опсег : 0-1 MPa, 0 - 25 MPa Голема капа тема : G5/8 млазницата Штекер : 8mm Големина : 14.5 x 14cm / 5.71 x 5.51 во Тежина : 762g Пакет се вклучени : 1x CO2 Регулатор на Притисок.

Основни карактеристики

Најдобри понуди