• Обновено
Груба Водич За Корените На Џез

Груба Водич За Корените На Џез

Rating 
DEN 234.96

Залиха
Во магацинот.

Од скромните почетоци во Њу Орлеанс да на своето патување upriver да Чикаго, оваа Груба Водич листи на 1920-тите, 'златното доба" на џез со класични песни со легендите како што се Луј Армстронг, Duke Ellington & Jelly Roll Morton, како и многу други пионерски уметници.01 Кинг Оливер е Creole Џез Бенд : Dippermouth Блуз 02 : 29 02 Еди Lang : Еди е Twister 02 : 51 03 Мали Parham и неговите Музичари : Sud Buster е Сон 02 : 59 04 Луј Армстронг Оркестар : Muggles 02 : 50 05 Њу Орлеанс Ритам Кралевите : Bugle Повик Блуз 02 : 18 06 Bix Beiderbecke и неговата Банда се : Ol' Човек Реката 03 : 04 07 Флечер Хендерсон и неговиот Оркестар : Се Стампедо 03 : 09 08 Ерл Hines : I Ain ' t Got Никој И Никој не се Грижи За Мене 03 : 05 09 Jelly Roll Morton е Црвена Топла Пиперки : Доктор Џез 03 : 24 10 Фреди Keppard е Џез Кардинали : Солена Куче 02 : 36 11 Russell е Топло Шест : Слатка Mumtaz 03 : 07 12 Џо Venuti е Четири Сина : Сирење И Крекери 02 : 53 13 Duke Ellington и неговиот Оркестар : Црна И Тен Фантазија 03 : 23 14 Еди Condon е Квартет : Индијана 02 : 56 15 Масти Waller : Мускулна Shoals Блуз 03 : 14 16 Frankie Trumbauer и неговиот Оркестар : Начин Надолу Yonder Во Њу Орлеанс 02 : 51 17 Оригинални Dixieland Џез Бенд : Тигар Партал 03 : 11 18 Jimmie Noone’s Апекс Клуб Оркестар : Тоа е Тесна Како Што 02 : 44 19 Benny Гудмен : Clarinetitis 02 : 24 20 James P. Џонсон : Каролина Заповед, 02 : 44 21 Кларенс Вилијамс Сина Пет : Дива Мачка Блуз 02 : 58 22 Чикаго Footwarmers : Ориентален Човек 02 : 40 23 Bucktown Пет : Чикаго Блуз 02 : 30 24 Bennie Moten е Канзас Сити Оркестар : Јужна 02 : 43 25 Bessie Смит : Сент Луис Блуз 03 : 09 26 E. C. Cobb и неговиот Пченка-Јадачи : Трансантлантските Stomp 03 : 09 Вкупно Играње Време : 76.23.

Основни карактеристики

Најдобри понуди