• Обновено
Idepet Миленичиња Куче Класичен Трикотажа Џемпер Руно Грб Мека Задебелување Топло Pup Кучиња Кошула Зима Миленичиња Куче, Мачка Облека Кутре Customes Облека за Мали Кучиња

Idepet Миленичиња Куче Класичен Трикотажа Џемпер Руно Грб Мека Задебелување Топло Pup Кучиња Кошула Зима Миленичиња

Rating 
DEN 239.76

Залиха
Во магацинот.

Материјал : Мека Волнени материјали, да ги задржи вашите домашни миленици топло и удобно.Симпатична и класичен дизајн, направете ја вашата кучињата или мачките се повеќе атрактивни.Лесно миење и чистење.Ве молиме мерење на вашите миленици befor купување според големината на табелата ние нудиме на детали страница.Забелешка : Овој џемпер е совршен за мали кучиња, не е погоден за големи кучиња.( Големина XXL повеќе погодна за средни кучиња ).Ова куче џемпер е совршен за chihuahua, teacup куче, куче кучиња, schnauzer terrier и мачки, и др.Тоа е, исто така, Божиќ куче облека.ГОЛЕМИНА XXS : Градите : 9.84" ; Назад : 5.12" ; Recommed Тежина : 1.1-2.4 lb / 0.5-1.2 kg ;ГОЛЕМИНА XS : Градите : 11.81" ; Назад : 7.08" ; Recommed Тежина : 2.4-4.0 lb / 1.2-1.8 kg ;ГОЛЕМИНА S : Градите : 13.38" ; Назад : 9.05" ; Recommed Тежина : 4.0-6.1 lb / 1.8-2.8 kg ;ДИМЕНЗИИ M : Градите : 15.36" ; Назад : 11.02" ; Recommed Тежина : 6.1-8.8 lb / 2.8-4.0 kg ;ДИМЕНЗИИ L : Градите : 18.89" ; Назад : 12.59" ; Recommed Тежина : 8.8-12.6 lb / 4.0-5.75 kg ;ГОЛЕМИНА XL : Градите : 20.47" ; Назад : 14.57" ; Recommed Тежина : 12.6-16.3 lb / 5.75-7.45 kg ;ГОЛЕМИНА XXL : Градите : 22.44" ; Назад : 16.93" ; Recommed Тежина : 16.3-19.8 lb / 7.45-8.90 kg ;.Топло Совети : . 1,Машина за миење со ладна вода на нежна циклус.Линија сува.2,може да бидат 2-3 cm грешка предизвика рачни мерења.3,Ќе може да нареди големина поголем доколку вашето домашно милениче е во границата на мерење.Нашата големина е многу помал од повеќето домашни миленичиња, облека, во домашни миленичиња продавница и супермаркет.Овој џемпер е подобро за Кученце ,Poodie, Chihuahua, Papillon, Pomeranian,Shih Tzu, Maltese,Минијатурни Pinscher, Џек Russell Terrier, Американски Кокер Spaniel, Јоркшир Terrier, BEAGLE, Sealyham Terrier, Cavalier Кралот Чарлс Spaniel, Границата Terrier, Западниот Планински White Terrier и други мали кучиња, Мачки.

Основни карактеристики

Најдобри понуди