• Обновено
500' 12/3 SJOOW ТОЛКУ Преносни Кабелот за Напојување Отворено Трајни Флексибилни Жица Кабел

500' 12/3 SJOOW ТОЛКУ Преносни Кабелот за Напојување Отворено Трајни Флексибилни Жица Кабел

Rating 
DEN 1325.52

Залиха
Во магацинот.

Големина (AWG) : 12. Нема.на Проводници : 3. Номинална Дебелина на Изолација (Инчи) : 0.045. Номинална Дебелина на Изолација (инчи) : 0.095. Насоки : 65/30. Диригент : Целосно annealed заробени голи бакар според ASTM Б-174. Изолација : Боја кодирани 90° C EPDM Јакна : Црна thermosetting.Температурата Опсег : -40° C до +90° C. Напон Оценка : 300 volts.Примена : Преносни алатки и опрема.Преносни апарати.Мали мотори и поврзани машини.Карактеристики : Одлична отпорност на масло и влажност.Добро затегнувачка цврстина, издолжување и стареењето карактеристики.Висока флексибилност.Одлична отпорност на триење.Отпорен на вода.Цел Внимателно Не Се Враќа.

Основни карактеристики

Најдобри понуди