• Обновено
uxcell 50Pcs 240 Ohm Отпорник, 1W 5% Толеранција Метал Оксид Филм Отпорници, Axial Олово, Пламен Доказ за DIY Електронски Проекти и Експерименти

uxcell 50Pcs 240 Ohm Отпорник, 1W 5% Толеранција Метал Оксид Филм Отпорници, Axial Олово, Пламен Доказ за DIY

Rating 
DEN 203.76

Залиха
Во магацинот.

240 Ohm, ±5% Толеранција, 50 парчиња во вкупно. 1 вати метал филм отпорник со висока точност од ±5% (J).Четири бендови стандард ОВЖС боја код.Типичен axial-води со ниско ниво на бучава и високи перформанси.Се истакна : Различни Отпор на оваа листа, ве молиме проверете што ви треба за правилно пред купување.Метал оксид филм отпорници надминува перформансите на метал филм и јаглерод филм за следниве својства : работи на повисоки температури; произведуваат ниско ниво на бучава; мали димензии; висока стабилност; висока сигурност.На метал оксид филм отпорници имаат 5% толеранција.Температурата коефициент е околу -55℃~155℃.На метал оксид филм отпорник е направен од слој на керамички core со метал оксид На antimony оксид е додадена на метални оксид да ја зголеми својата resistivity.Се истакна : Различни Отпор на оваа листа, ве молиме проверете што ви треба за правилно пред купување.Спецификација:Номинална Моќност : 1 W;Максималниот работен напон : 350 V;Максимално оптеретување напон : 600 V;Максималниот пулс напон : 750 V;Dielectric да издржи напон : 350 VOperating температура опсег : -55℃~155℃;Отпор Вредности (Ohm) : 240;Отпор Толеранција (%) : 5%;Пакување : Axial;Големината на Телото : 4.0±0.5 mm x 11.0±1.0 mm;Должина : 60+/-15mm; Пакет Содржина:50 Компјутери x Метал Оксид Филм Отпорник.

Основни карактеристики

Најдобри понуди