• Обновено
Visionking Двоглед 10x50 Porro Бинокуларна Телескоп Астрономија Birding Високо Моќни Црна

Visionking Двоглед 10x50 Porro Бинокуларна Телескоп Астрономија Birding Високо Моќни Црна

Rating 
DEN 2528.16

Залиха
Во магацинот.

Описи : 10x50 Двоглед е нов дизајн бинокуларна.Со 50mm цел леќа дијаметар, и muti-обложени леќи,па таа има висока резолуција на слика,Целосно трајни Гумени Armoring за shockproof,широк агол на гледање, центар фокус за удобно за надворешна употреба.Убаво за Астрономски Birding итн.Спецификации : Зголемување 10x Калибар 50 Призмата Систем Porro Призмата Стакло BAK4 Фокус System Center Поле На Гледање(ft/1000yds) 342 Блиску Фокус Растојание (m) 5 Излез Ученик (mm) 5 Око Олеснување(mm) 20 Призмата Слој FMC Карактеристики : Против пролизгување, ергономски дизајн Трајни и Заштитна, целосно гума-оклопни Долго око помош за наочари wearers 50mm голема цел леќа Мулти-обложени стакло и Bak4 призми реализација на крајната светлината и решавање на Големи окуларот за удобно гледање Пресврт-up eyecup лесно работи за очила носителите.

Основни карактеристики

Најдобри понуди