• Обновено
Samsung DVD-HD960 До-Конвертирање DVD Плеер

Samsung DVD-HD960 До-Конвертирање DVD Плеер

Rating 
DEN 863.28

Залиха
Во магацинот.

Исто така, имајте на ум дека DVD-HD960 не е high-definition DVD плеер (односно, да не се меша со Blu-Ray и HD-DVD плеери, кои играат специјално форматирани со висока дефиниција дискови), така што ќе работат со вашиот постоечки DVD библиотека.Инстант прескокнете скокови напред 10 секундиво случај да сакате да пропуштите нешто.Тоа исто така може да се пофали на HD JPEG репродукција за прикажување на кристално јасни фотографии во удобноста на вашиот домашен театар.За да се постигне што поголема резолуција, играчот пополнува дополнителни податоци за сликата со проценка на постоечките пиксели и интелигентно предвидувањето на она што околните пиксели треба да изгледа вака.HDMI поддржува стандардот, подобрени или high definition видео, плус мулти-канал digital audio на еден кабел.Поддржува и двете Dolby Digital и DTS кодирани Двд-а.На "п" ја означува дека тоа е прогресивно скенирање, што значи дека сите видео линии се исполнети во исто време.Овој супер-тенок До-конвертор DVD Плеер офер своите потрошувачи едноставна, еден кабел за поврзување на некомпресирани дигитален видео, благодарение на HDMI излези.На 1080p формат има иста пиксели резолуција како 1080i, но тоа е прогресивно скенирање формат и на тој начин има постојана вертикална резолуција од 720 линии.Компатибилен со DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD-R/RW, VCD, SVCD, MP3, WMA, JPEG.На 1080i формат прикажува видео во 1080 вертикална од 1920 хоризонтална пиксели, и "јас" значи дека тоа е interlaced (на старата школа начин на презентирање на видео каде што екранот скенира чудно-нумерирани видео линии прв, тогаш дури и-нумерирани линии).Бидејќи upconversion процес се случува во дигитален домен, нема податоци е изгубена (во споредба со аналогна конверзија) и добиената слика е блиску до приштина.Каде стандарден DVD плеери (дури и прогресивно скенирање модели) обезбеди само 480 линии на резолуцијата, на DVD-HD860 ќе "upconvert" сликата до 1080p (како и 720p и 1080i)преземање на целосно искористување на вашиот HD телевизор е пенливо резолуција.

Основни карактеристики

Најдобри понуди