• Обновено
Dilwe 3D Печатач PLA Филамент, Ниска Намалување Висока Цврстина 1.75 mm Печатење Резерви Додатоци Компатибилен со Сите 3D Принтери(Бела)

Dilwe 3D Печатач PLA Филамент, Ниска Намалување Висока Цврстина 1.75 mm Печатење Резерви Додатоци Компатибилен

Rating 
DEN 538.08

Залиха
Во магацинот.

Еколошки материјали се со висока чистота, не doped отпад, рециклирани, ќе не блокира недоволна истиснување.Потрошен материјал жица со дијаметар толеранција е во рамките ± 0.02, печатење ефект е подобро, точноста и да е повисок.Добро затегнувачка цврстина, еластичност, флуидност, ниско ниво на намалување, високата жилавост, ниската тежина.Калапи не е warped, нема меурчиња, печатење моделирани ефект, сјајни и деликатна, точна боја.Силна компатибилност, широко се компатибилни со сите 3 D принтери на пазарот, практичност.

Основни карактеристики

Најдобри понуди