• Обновено
Плоштад D Приклучок Во Коло Прекинато, QO, Бројот на Полови 2, 40 Засилувачи, 120/240VAC, Стандард - QO240

Плоштад D Приклучок Во Коло Прекинато, QO, Бројот на Полови 2, 40 Засилувачи, 120/240VAC, Стандард - QO240

Rating 
DEN 710.40

Залиха
Во магацинот.

За заштита на осветлување кола и грло места, на приклучок во минијатурни прекинувачот е идеален избор.Номинална за алуминиум и бакар проводници.Предмет : Plug Коло Во Прекинувач Засилувачи : 40 Број на Столбови : 2 Коло Тип на Прекинувач : Стандарден НАИЗМЕНИЧЕН Напон Оценка : 120/240 VAC DC Напон Оценка : 48 VDC За Употреба Со : QO Оптоварување Центри и NQOD Panelboards Серија : QO Терминал Врска : Кутија Повлечи Мин.Жица Големина : 8 AWG Max.Жица Големина : 2 AWG Должина : 3.00" Ширина : 1.50" Длабочина : 2.91" Стандарди : УЛ Наведени, АДС Заверена Max.ВОЗДУХОТ Оценка : 10 k A.

Основни карактеристики

Најдобри понуди