• Обновено
Грејпфрут Лажици и Грејпфрут Нож, во Собата на 7 Храна Одделение од Нерѓосувачки Челик Десерт Лажици Огледало Заврши Овошје Нож, Serrated Грејпфрут Прибор Алатка, Погод

Грејпфрут Лажици и Грејпфрут Нож, во Собата на 7 Храна Одделение од Нерѓосувачки Челик Десерт Лажици Огледало

Rating 
DEN 311.52

Залиха
Во магацинот.

И оваа Грејпфрут Лажица има висок степен на полирање.Тоа е трајни, анти-корозија и ' рѓа-доказ, и нема да се скрши или да се наведнуваат.Совршен лажици нека ви добивање секој последен сегмент од грејпфрут.Чекор 2 : Исечете сегменти Користење на serrated работ на грејпфрут лажица, парче во грејпфрут, сечење како близина на мембрани кои го подели грејпфрут сегменти.Притисни до лажица достигне дното на грејпфрут.Ова е погодно, бидејќи тоа ви дава алатки за сечење и scooping вашиот грејпфрут сите одеднаш.Тоа е најдобар подарок за оние кои го започнуваат денот со грејпфрут!Грејпфрут е омилен меѓу многу за тоа е сладок и кисел вкус и тие се полни со Витамин Ц, но Грејпфрут може да биде доста тешко да се јаде.Уникатен Детали : Грејпфрут нож е криви, од не ' рѓосувачки челични ножеви се минимизира сок од грејпфрут дамки.Вклучени во Пакет : 6 x Грејпфрут Лажици 1 x Грејпфрут Нож.На грејпфрут треба да се укине надвор лесно и чисто од кората и слузницата.И Нож е совршен за сечење на плодови.Чекор 4 : се Повтори Повторете горните чекори за секој сегмент од грејпфрут.тоа исто така може да се користи за да се направи јаболка, јагоди и авокадо во бебе пире, и тоа исто така може да се користи за да се ископа надвор од семе од бел пиперки, zucchini и тиква или јадете десерт сладолед и др.На serration овозможува лажица брзо да се копа во грејпфрут, отсечени од матичните и отстрани дел во само една лажичка.Тоа го прави лесно да сегмент и се јаде вкусна овошје.Чекор 3 : Лифт Помош на лажица, заштита од гребење на грејпфрут сегмент до врвот.Специјално дизајниран за да се намали грејпфрут без squirting сок.Како да се Користи Ако сте нови на користење на еден грејпфрут лажица, да се разгледаат овие брзи чекори пред да копа и mutilating вашиот тендер грејпфрут.

Основни карактеристики

Најдобри понуди