• Обновено
Пролет Подлошки DIN127 ZP M10 Гради Пакет 20

Пролет Подлошки DIN127 ZP M10 Гради Пакет 20

Rating 
DEN 325.20

Залиха
Во магацинот.

Овие Forgefix Пролет Заклучување Подлошки прстен-форма, поделени во еден момент и свиткана во спирала.Оваа форма значи дека за миење врши пролет сила помеѓу fastener главата и база на објектот.Главната цел на Пролетта за Миење е за да спречите олабавување на fastener од било движење или вибрации.Овие подлошки светла цинк позлатен за зголемена отпорност на корозија.АПЛИКАЦИЈАТА Идеален за сите видови на bolting апликации каде движење или вибрации може да предизвика расклатување.Типични примери ќе биде инженерство и машини.Може да се користи со сите видови на завртки и навртки.Цинк облоги се спречи оксидација на заштитени метал да се создаде подолго траење заврши.Тоа се прави со формирање на бариера и од страна дејствува како жртвено анодна ако оваа бариера е оштетена.Цинк оксид е фина бела прашина која (за разлика од железо оксид) не предизвика дефект на substrateâ€s површината интегритет како таа е формирана.На цинк оксид, ако се остави непроменети, може да дејствува како бариера за понатамошна оксидација, на начин сличен на заштитата дадена на алуминиум и нерѓосувачки челици од страна на нивните оксид слоеви.Пролет Подлошки DIN 127 ZP M10 Гради Пакет 20 Пролет Подлошки DIN127 ZP M10 Гради Пакет 20.

Основни карактеристики

Најдобри понуди