• Обновено
API ACCU-бистра Вода clarifier, го Отвора облачно аквариум вода во рок од неколку часа, Користете го неделниот и кога облачно вода е забележан во слатководни аквариуми само

API ACCU-бистра Вода clarifier, го Отвора облачно аквариум вода во рок од неколку часа, Користете го неделниот

Rating 
DEN 431.76

Залиха
Во магацинот.

API ACCU-бистра Вода Clarifier брзо да го елиминира облачно аквариум вода предизвикани од лебдечки честички; вода ќе се расчисти во рок од неколку часа откако е дозирана.API Аквариум Третман Резерви се наменети да работат во комбинација со едни со други за да се обезбеди најдобри резултати за контрола на алги, промовирање на здрави бактериски раст и помогне во контрола и лекување на болести кај рибите и услови како што се ich и перка да изгние.Важно е да го смените вашиот филтер медиуми и чисти чакал месечно, сепак, во тоа, па тоа може да ја наруши кревката екосистем на вашиот аквариум.Аквариум е затворена средина, а со цел за риба, за да напредува, водата мора да биде слична на онаа која може да се најде во нивната природна средина.Тие работат за да се обезбеди безбедно, гостопримливи средина за рибите како што се тропските заедница риба, cichlids, рипка и повеќе.Ова ќе ги задржи вашите риби силна и енергична, како и спречување на болести.Feed вашиот риба два пати дневно со API Риба Храна која содржи прехранбено enhanced протеини, овозможувајќи за лесно навлегувањето на хранливи материи и со максимална апсорпција, што резултира во помалку измет за јасна, чиста вода.Најдобар начин да се задржи вашиот аквариум чиста е да се одржи добар квалитет на водата.Го отвора облачно аквариум со вода.Тоа е исто така добро време за да додадете API СТРЕС ZYME да се задржи вашиот аквариум & чакал чисти.

Основни карактеристики

Најдобри понуди