• Обновено
#12-28 x 1/2 Фина Тема Socket Set Завртка Првенство Точка од Легиран Челик Црна Оксид Pk 25

12-28 x 1/2 Фина Тема Socket Set Завртка Првенство Точка од Легиран Челик Црна Оксид Pk 25

Rating 
DEN 460.80

Залиха
Во магацинот.

Ако имате било какви прашања или сомнежи, или ако вашите барања вклучуваат специфични димензии, ве молиме контактирајте со нас пред ставање на својата цел.ПРОИЗВОД SPECIFICATIONSPart # : 0000-103340 Fastener Тип : Socket Set Завртка Првенство Point Size Опис : #12-28 x 1/2"Дијаметар/Номинална Големина : #12 Length : 1/2"Нишка на Теренот : 28 Thread Теренот Тип : Fine Thread на Ветер : Right System на Мерење : Inch Grade : 170 KSI Легиран Челик (9 Одделение)Материјал : Алуминиум Steel Finish : Термички Црна Oxide Drive Тип : Внатрешни Hex Point Тип : Cup Average Парче Тежина : 0.Ние, исто така, функција на целосна линија на САД-направени сврзувачки елементи, вклучувајќи Оценка 5 и 8 Одделение хексадецимален кап завртки, приклучоци, од не ' рѓосувачки производи, лешниците, и подлошки.Нашите дела се високо-квалитетни, по ниски цени, кои се испраќаат од акциите.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ., може да се разликуваат од тие на сликата.Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Socket set завртки, или копачка завртки, најчесто се користи за да се обезбеди pulleys да шахти, socket set завртки се генерално без глава и остатокот рамна со или под површината на апликацијата.Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.Сите ASMC Индустриски сврзувачки елементи се гарантира да биде од највисок квалитет и сме целосно може да се следат и многу контролирана.Производ димензии, заврши, раководител ознаки, нишка должина, печат форма или фалсификување форма, итн.

Основни карактеристики

Најдобри понуди