• Обновено
Брејди SPC MRO150 15 x 19 Премиум Тешка Тежина Мулти-Цел Абсорбента Влошки со Силна, Ниска Linting Фини Влакна Покрие во Издаваат и Располагање Кутија - 150-каратно

Брејди SPC MRO150 15 x 19 Премиум Тешка Тежина Мулти-Цел Абсорбента Влошки со Силна, Ниска Linting Фини Влакна

Rating 
DEN 3390.96

Залиха
Во магацинот.

На MRO плус тешки подлога апсорбира сите индустриски течности (вода, нафта-базирани и хемиски базирана на течности). 3-Ply конструкција го прави посилни, многу издржливи и го намалува lint.Може да се користи секаде постои течење, капе или да се истури, на пример, за производство/машина области, одржување области, под собрание линии или опрема, и течни складирање области.Перфорирани да ви помогне да ја користи само она што ви треба.Absorbency 39 gal/бејл.SPC 107724/MRO150 DND MRO плус тешки подлога-издаваат-n-фрлајте е сива боја маски drips и spills, dimpled, perfed така може да се земе само она што ви треба и да се намали отпадот, полна големина, тешка тежина подлога, половина бејл.За користење со масло и вода-базирани течности.Овој комплет вклучува MRO 100 влошки во раздавам-n-фрлајте систем.Мерки 15" x 19".Класа е универзална, пријави се overspray протекување и drips, workstations, тешки се исчисти и да се избрише нагоре , тапани - течни складирање, outfalls и празнење езера, конфигурација е подлога, технологија е три ply, и испорака тежина од 30 кг.Bradys MRO Плус Absorbents се совршени за сите индустриски течности.Составен од 3-ply (MMM) meltblown полипропилен изградба, MRO Плус Absorbents комбинирање сила и издржливост за поддршка на повеќето апликации.Во потрага да се заштедат пари и контрола на отпад?Одберете перфорирани опција која што ви овозможува да го користите само она што ви треба!.

Основни карактеристики

Најдобри понуди