• Обновено
Ритуал-C Големина Филтер Пингвин Замена Кертриџ 6-Pack Одговара на Моќ Филтер 170, 200, 275, 330, и 350 375 Комплет со PetWealth Аквариум за Одржување на Табелата со Acentus

Ритуал-C Големина Филтер Пингвин Замена Кертриџ 6-Pack Одговара на Моќ Филтер 170, 200, 275, 330, и 350 375

Rating 
DEN 455.04

Залиха
Во магацинот.

Ритуал-C Големина најголемиот ДЕЛ Замена на Филтер Кертриџ (6-Pack) одговара на Пингвин Про Моќ Филтри 275 & 375. Исто така одговара на Оригиналниот Пингвин Моќ Филтер за 200 & 350. Промени месечно.ЛЕСНО ДА се ИНСТАЛИРА-Пред насобраните касети слајд лесно во место одлуки замена напор.Механичка и Хемиска филтрација филтрирани преку Црн Дијамант Премиум Активиран Јаглерод.Производот е отстранета од пакување.Тоа го намалува нивото на превозот цена, и заштеди се пренесува врз вас со пониска цена на производот.На касети пристигне пред насобраните е подготвен за користење.Се вклопуваат во постојните Пингвин домување правејќи го процесот на филтрација ефикасни.Активиран Јаглерод е научно познат за да се отстранат нечистотиите од природна супстанција.Посебна поддршка прави сигурни дека јаглерод е рамномерно распоредени за подобра покриеност.Аквариум за Одржување на табелата е една Кора и се Држи табелата, што може да се стави каде што би сакале да ги пратите на датуми и p H ниво.

Основни карактеристики

Најдобри понуди