• Обновено
Copapa 2:1 Полиолефин Топлина се Смалуваат Цевки Топлина Shrink Wrap 400pcs Shrinkable Цевка, 45mm, 4mm Дијаметар Црвена и Црна (400PCS)

Copapa 2:1 Полиолефин Топлина се Смалуваат Цевки Топлина Shrink Wrap 400pcs Shrinkable Цевка, 45mm, 4mm Дијаметар

Rating 
DEN 191.76

Залиха
Во магацинот.

материјал : полиолефин ; Запаливост : "ФОЛКСВАГЕН" -1; секоја Големина : 4 x 45mm/0.16" x 1.8" ; боја : црвена, црна.Многу тенок ѕид цевки добра заштита за температура чувствителни компоненти.Ниска се намали Temp ја подобрува ефикасноста на производството.Брз, сигурен, безбеден начин да се заврши жици Harnesses.Net тежина : 63 G; пакет содржина : 400pcs(+/-2 проценти ) х топлина се смалуваат цевка; главните.Пред својата дијаметар : 4mm/0.16"; по својата дијаметар : 2mm/0.08"; се смалуваат Сооднос : 2 : 1. Оценка Напон : 600 V; температура на ниво : 125 степен целзиусови степени.Стил : 400pc Комплет Погоден за разни електрична изолација и поврзувачи на кабли и конектори и широко се применува за поврзување или на крајот-ракување, електрична жица, изолација и искористување на електрична жица, корозија-доказ за Метални Прачки или цевки, и антена заштита.Многу тенок ѕид цевки добра заштита за температура чувствителни компоненти.Ниска се намали Temp ја подобрува ефикасноста на производството.Брз, сигурен, безбеден начин да се заврши жици Harnesses.Материјалот е специјално дизајнирана формула одобрени од UL и Ro Hs согласност нудат флексибилен и пламен retardant изградба Ослободени од отровните тешки метали и штетните материи како што се PBB е, PBBO е, PBBE е Нудејќи ниски намалување на температурата на само 70°C (158°F) температурата на работа : -55°C до +125°C (-67°F до 257°F) Минимум целосно обновување на температура : 100°C Одобрување : UL 224 125°C "ФОЛКСВАГЕН" -1 600 V Tensil Сила : >14 MPa Издолжување на пауза : 380%.

Основни карактеристики

Најдобри понуди