• Обновено
Премиум Економија 2-Инчен Врзива, 3-Прстен Врзива за на Училиште, Канцеларија или Дома, Обоени Врзивно Тетратки, Пакет од 6, D Прстен, Зелена

Премиум Економија 2-Инчен Врзива, 3-Прстен Врзива за на Училиште, Канцеларија или Дома, Обоени Врзивно Тетратки,

Rating 
DEN 983.76

Залиха
Во магацинот.

Достапни во круг-прстен и Г-прстен сорти, секој 2-инчен 3-прстен врзивно доаѓа опремена со 2 внатрешни џебови : 1 во внатрешноста на предниот поклопец и 1 во внатрешноста на задниот поклопец.Џебовите ви даде екстра простор за складирање на мали предмети кои вие не сакате да го удар дупки во, како на пример, уметнички дела или забелешка картички, и јасно материјал ти овозможува да видиме што е во секој џеб.Со толку многу опции, сте сигурни да се најде врзива во вашата омилена боја.Организирање на вашиот дом, ученичкиот дом или канцеларија со нашите 2-инчен врзива.Ова го прави лесно да се во боја-код документи, класа белешки, и нешто друго што треба да го чувате.Овие јасно џебови ќе ви овозможи лесно да се види било каква забелешка картички или документи зачувани во внатрешноста на врзива.Без разлика на вашиот организациски потреби, нашите врзива ќе ви помогне да останете на врвот на секој предмет, рок и проект.ОБОЕНИ ВРЗИВА : Имаме црна врзива, виолетова врзива, и секоја боја помеѓу.Ние сме посветени на еколошки материјали, и ние занает секој производ да биде на високо-квалитетни, достапни и еколошки свесни.Етикета вашиот врзивно колекција од класа предмет, или внесете ја вашата децата имиња на продавница за уметнички дела и школската работа!Следење на важни документи никогаш не било полесно.ЈАСНО ВНАТРЕШНИ ЏЕБОВИ : Чувајте важните документи, белешки, и повеќе во практични џебови на внатрешноста од предниот и задниот покрива.КЛАСИЧЕН 3-ПРСТЕН ВРЗИВА : Дали сте наслов на колеџ, порибување на горе на канцелариски материјали, или потреба од некои homeschooling организација, добра врзивно е од суштинско значење!Нашите прстен врзива се направени од 100% рециклиран картон, вклучувајќи 85% postconsumer отпад.УДОБЕН 'РБЕТ ЕТИКЕТИ : За уште повеќе организација, секоја врзивно' рбетот има полна-ширина етикета држачот за лесна идентификација.

Основни карактеристики

Најдобри понуди