• Обновено
Tetra BettaSafe Вода И Средство За Смекнување На Косата

Tetra BettaSafe Вода И Средство За Смекнување На Косата

Rating 
DEN 59.52

Залиха
Во магацинот.

Betta Safe, исто така, се врзува за тешки метали да се создаде голема, безбедно молекула која може да биде физички отстранети од вашиот филтер.Комерцијален Напредни Biopolymer : Комерцијален, напредни biopolymers произведени од страна на живите организми како што се кафеави поморските алги се вклучени во Betta Safe за поддршка на корисни бактерии се потребни за здрав и јасно аквариум со вода.Високото ниво на амонијак?Користете Ammonia Safe течни или таблети.Tetra Поставува Бар високо во Вода Грижа и Одржување Treatments Tetra поставува бар високо во вода нега, третман и одржување со четири-чекор, колор-кодирани систем.Како Работи : вода од чешма и добро вода содржи материи кои се опасни како хлор, chloramine, и тешки метали кои мора да се неутрализира за здравјето и безбедноста на вашиот Рипка.Овие вклучуваат витамини и минерали се работи на зголемување на виталноста, одгледување однесување и активност на вашите риби.БРЗО ДЕЈСТВО : Работи во секунди.Алги прашања?Имајте на проверете со Algae Control течни или Нема Повеќе Алги таблети.Betta Safe работи за да се создаде безбедна средина и одржување на оптимална рамнотежа помеѓу вода промени од страна на неутрализирање chloramine и претворање на хлор во безопасни сол.Го НАМАЛУВА СТРЕСОТ : го неутрализира штетните хлор, chloramines, амонијак и тешки метали во аквариум со вода.КОМПЛЕТНА ФОРМУЛА : Користете кога поставување на нов аквариум, со месечна делумно вода промени и испарување замена.Погледнете во табелата подолу, за да видите целосна линија на Tetra вода грижа третмани.Користете Easy Balance неделно да се задржи вашата вода хемија избалансиран.Користете Betta Safe секогаш кога додавање на вода за да се неутрализира хлор и тешки метали.УПОТРЕБА : се Користи месечно за одржување.Tetra Easy Strips направи редовно тестирање на вода бриз.

Основни карактеристики

Најдобри понуди