• Обновено
TRC8576P Вистински Drips РК Телото Сопствени Спреј Бои Матрицата/Маска Airbrush

TRC8576P Вистински Drips РК Телото Сопствени Спреј Бои Матрицата/Маска Airbrush

Rating 
DEN 132.00

Залиха
Во магацинот.

Answer : ___________________________ NOTE : Мрежа во сликата не се намали во боја маска, за повикување само.МРЕЖАТА Е ДА СЕ ДОБИЕ СЛИКА ЗА ГОЛЕМИНАТА НА БОЈА МАСКА.Работи со поликарбонат на бои. Ние сме Соединетите американски Држави, врз основа на компанијата, сите се Наслика Маски/ Stencils се намали во нашата продавница.5" 12")1 Лист на Трансфер Лента (8" 12")1 Лист Instructions All димензии се nominal Requirements Weeding вишокот на винил material Adhering да чиста површина и painting Construction631 Vinyl Tech Notes This НЕ е ЕДНОКРАТНО, ЕДЕН пат користете боја маска за Поликарбонат Paints Always направи компатибилност тест пред употреба, користење на погрешна боја и/или боја маска материјал комбинација може да резултира со неуспех на маската.Боја Маска доаѓа Мраз Сина. 1 : 24, 1 : 20, 1 : 18, 1 : 16, 1 : 14 1 : 12, 1 : 10, 1 : 8, 1 : 5 Скала 1/24, 1/20, 1/18, 1/16, 1/14, 1/12, 1/10, 1/8, 1/5.Боја Маски се на Различни големини за да работат на Краток, Чудовиште Камиони, Кабриолет, Truggy, Влечете, Седан, Рок Роботи, Стадион, Автомобили, Слот, Формула, 2 WD, 4 WD.НИЕ НЕ ОБИЧАЈ WORKSEE НЕШТО ВИ СЕ ДОПАЃА, НО САКАТЕ ДА ГО ПРОМЕНИТЕ ТОА LITTLEHAVE ИДЕЈА ЈАС НЕ HAVECONTACT НАС.СЕКОЈ КВАДРАТЕН Е 1/2".Секој квадратен е 1/2" плоштад така може да се измери големината на маска.Ние сега се нудат во комбинација превозот за нашите products I СУМ СЕГА ПРОИЗВОДСТВО на СИТЕ МОИ МАСКА ДИЗАЈНИ ВО СЛЕДНИВЕ ВИДОВИ НА MATERIALS631 Винил (Тип "P")Поли-карбонат Paint100-235-S Винил (Тип "HT")Висока Температура Paint810 S Винил (Тип "S")Растворувач врз Основа Paint813 Винил (Тип "TP")Поли-карбонат Боја 811 Винил (Тип "W")Вода Базирани Paint If сакате оваа маска во други маскирање материјал, направите пребарување за дел број со соодветните суфиксот "ТИП" на дел number This Продажба е за ТИП "P"Дел Number TRC8576 PColor Ice Blue Description Real Drips Features A Пред-Намалување на Графички дизајн да се направи око фаќање боја job GRID ВО СЛИКА ЗА повикување САМО, ТОА НЕ Е се СЕЧЕ на БОЈА МАСКА.

Основни карактеристики

Најдобри понуди