• Обновено
MECCANIXITY Батеријата Заврши ПВЦ Топлина се Намали Цевки 150mm Рамен 1.5 м Сина Добра Изолација за Батеријата Пакет

MECCANIXITY Батеријата Заврши ПВЦ Топлина се Намали Цевки 150mm Рамен 1.5 м Сина Добра Изолација за Батеријата

Rating 
DEN 311.76

Залиха
Во магацинот.

ПВЦ топлина shrink wrap цевка може да се користи за голем батеријата или полначот пакет заштита, како што се 18650, 21700, АА, AAA батерија пакети.Батеријата облоги може да се користи за заштита на батерии пак, електронски компоненти, ПРЕДВОДЕНА од игли, итн.ПВЦ топлина shrinkable цевка, исто така може да се користи за DIY на различни справи со алатки во секојдневниот живот, повеќе удобен и брз.На ПВЦ топлина shrink wrap цевка е во големина од : 150mm(6 инчи) рамна ширина, 1.5 m вкупна должина, -40°C до +105°C(-40°С до +221°F) температура опсег, 80°C(176°F) намалување на температурата.Батеријата заврши цевка е со добра изолација, не само што може да заврши и заштита на батеријата пак, да се спречи прашина за батеријата пак, но, исто така, се подобрат батеријата пакет.Со добра изолација, ПВЦ топлина се намали цевки може да се користи и за заштита на електронските компоненти, како и LED иглички.Чекори на intallation : 1.Подготви топлина се смалуваат цевка, намалување на должината сакате ; 2.Стави батеријата во топлина се смалуваат цевка ; 3.Намали со топол воздух пиштол.Напомена : за Топол воздушен пиштол е обично се користи како топлинска алатка.При користење на топол воздух пиштол за да се загрее, се обрне внимание да се движат напред и назад за да се направи топлина се смалуваат цевка загрева како целина.

Основни карактеристики

Најдобри понуди