• Обновено
Storex Училница Проектот Кутија – Редење Пластични Организаторот Одговара 12x12 Scrapbooking Хартија, Избрани ПАРЕА Бои, 5-Pack (63202C05C)

Storex Училница Проектот Кутија – Редење Пластични Организаторот Одговара 12x12 Scrapbooking Хартија, Избрани

Rating 
DEN 1022.16

Залиха
Во магацинот.

Accommodates 12x12 scrapbooking хартија.Заклучување затворач ја задржува содржината на безбедно.Интегрирани рачки за лесно носење.Држи училиште или занает проекти организирани.Транспарентен, па можете да ја видите содржината.На Storex Проектот Кутија е совршен бин да се одржи на учениците проекти и занаети.Подеднакво корисни во училница уметност агол или во вашите деца е playroom, овие шарени кантите се совршен за чување на уметност резерви, обоени моливи, графит хартија, ткаенини, нишка spools, па дури и накит правење на резерви.Користете го за да се одржи работи-во-напредок – изградена-во капакот и затворач прави сигурни дека се што престојуваат во место и да ги оштети слободни.Секоја кутија accommodates и изградба на хартија и стандард 12x12 инчен scrapbooking хартија.Транспарентна пластична конструкција значи дека лесно може да се види содржината за да ги превземете вашите резерви брзо.Надворешноста мерки 15-1/4 x 13-1/4 x 3-1/4 инчи и е пластовидно до 5 кутии висока.Секој Storex Проектот Кутија е произведен во САД или TAA назначени земја, а не Кина, и е 100% BPA-free и ПВЦ-слободни.

Основни карактеристики

Најдобри понуди