• Обновено
Д-р RAFI Раст на Косата Серум | Губење на Косата Третман За Мажи & Жени | 30 дена Снабдување | Природни Тематски Формула Скалпот, Третман За Коса Regrowth | Обезбедува Подебел?

Д-р RAFI Раст на Косата Серум | Губење на Косата Третман За Мажи & Жени | 30 дена Снабдување | Природни Тематски

Rating 
DEN 1176.00

Залиха
Во магацинот.

ЗА ГУСТА И ЦВРСТА КОСА - д-р Rafi е интензивен раст на косата серум е експерт формула развиена по неколку години на истражување, главно насочени на скалпот, третман и богатството на вашата коса.На фоликул stimulator лосион карактеристики мешавина од 3 природни активни состојки кои го заштити и да ги смири главата, да се спречи губење на косата, а исто така промовирање на фоликул регенерација и раст на косата.КОСАТА ЗАДЕБЕЛУВАЊЕ на ПРОИЗВОД - Нашите губење на косата третман е тематски формула дизајнирана да дејствува како вазодилататор и УВ protectant, додека, исто така, смирувачки иритација на кожата.Коса regrowth третман, исто така може да се минимизира чешање, иритација, гори, и осип.СИТЕ ТИПОВИ КОСА - сакавме да бидете сигурни дека секој може да ужива дебели и претрупан коса, која е причината зошто нашата коса третман лосион може да се применува за сите типови коса.Кадрави, брановидни, парична казна, или директно, оваа против губење на косата лосион е ефикасен за сите scalps.УНИКАТЕН СОСТОЈКИ - на Нашите професионални коса regrowth серум е формулиран со Кверцетинот, Redensyl, и Procapil.Овие состојки работат заедно за да се јават губење на тежината преку намалување на растењето на главата, спречување на оштетување предизвикано од UV изложеност, работа на dihydrotestosterone вишок, и да се подобри vasoconstriction на крвните садови кои го снабдуваат на коса фоликул.ЛЕСНО ДА се ПРИМЕНУВААТ - Тоа губење на косата третман за мажите и жените има хидратантен текстура која е лесно да се примени директно на главата, како блиску до коренот на косата како е можно.На 50мл стаклено шише карактеристики практичен пумпа кој ви овозможува да добиете совршен износ на лосион секое време без да губат на кој било производ.

Основни карактеристики

Најдобри понуди