• Обновено
TECHTONGDA Хартија Ножици Гилотина Хартија Машина 12inch A4 Намали Должина со Прилагодливи Водич Метална База и Gridlines

TECHTONGDA Хартија Ножици Гилотина Хартија Машина 12inch A4 Намали Должина со Прилагодливи Водич Метална База

Rating 
DEN 4703.76

Залиха
Во магацинот.

Максимална сечење ширина е 12.2"(310mm); дебелината капацитет е 500 листови од 70 G обврзници трудови.Сите челик база со компјутерски генерирани двојна мерки (стандард инчи и метрика).Машински челик страна мерач со стандардни мерки (1/32" резолуција).Заштитени со отпорен на гребење на кожата.Автоматско безбедност сечилото заклучување спречува сечење додека објавени.Заменливи и повторно да се изостри-можност ножот.Десктоп магацинот за хартија машина е high-end гилотина хартија машина.Тој е опремен со металниот сите челик страна мерач со 1/32" резолуција мерења и железница-врз основа на сите челик назад поддршка на арм.Задниот поддршка рака и лесно може да се превртува нагоре за да се приспособат на поголеми и повеќе документи.Таа, исто така доаѓа со сите челик база заштитени со отпорен на гребење на кожата.Максимална сечење ширина на овој модел е 12" и дебелината капацитет е 500 листови од 70 G обврзници трудови.Работата Начин : Прирачник за Максимална Сечење Ширина : 12.2"(310mm) Сечење Дебелина : 0.02"-1.58"(0.5-40mm) 500 Sheets 70 G(20 Lb) Хартија Машина Големина : 20"x16"x9"(520x400x230mm) Нето Тежина : 31 LB(14kg) Точка вклучуваат : 026411 1x Хартија Ножици Гилотина Хартија Машина 12inch A4.

Основни карактеристики

Најдобри понуди