• Обновено
2 Пакет Бг 44k Гориво Систем Почиста Моќ Подобрувач 11 Оз Лименки

2 Пакет Бг 44k Гориво Систем Почиста Моќ Подобрувач 11 Оз Лименки

Rating 
DEN 1272.00

Залиха
Во магацинот.

Брзо се Чисти Инјектори за Гориво, Вентили и Согорување Комори.Може да се третира до 20 литри на бензин.За бензински мотори само.Изборот на автомобилската професионалци за над 40 години. 11 оз.може да.BG 44 K гориво систем почиста, додаде на бензин, брзо и ефикасно ја чисти целото гориво систем, вклучувајќи инјектори за гориво, доза вентили, пристаништа и согорување комори.Поради тоа што обезбедува ефикасно отстранување на горниот дел на моторот депозити, BG 44 K намалува проблемите предизвикани од страна на фондот за start-up како што моторот пренапони, одолговлекување, застануваат, колебање и моќ на косата.BG 44 K брзо се враќа на перформансите на моторот и го подобрува возност.Тоа ќе се обезбеди брзо расчистување на coked инјектори за гориво и корозивни депозити на гориво испраќање на единица.Тоа е компатибилен со сите гориво систем материјали, алкохол-помеша горива, заеднички гориво адитиви.Не содржи алкохол.Каталитички конвертор, и кислород сензор безбедно.Предупредување : Овој производ може да ве изложи на хемикалии кој е [се] познати на Државата Калифорнија да предизвикаат рак и вродени малформации или други репродуктивни штета.

Основни карактеристики

Најдобри понуди