• Обновено
Xuniea 40 Парчиња 1/2 Инчи Цевки за Наводнување капка по капка Додатоци Комплет, Вклучувајќи 10 Прави Цевки, 10 Tees, 10 Приклучоци, 10 L Форма Лактите, Barb Заеднички со Пластична

Xuniea 40 Парчиња 1/2 Инчи Цевки за Наводнување капка по капка Додатоци Комплет, Вклучувајќи 10 Прави Цевки,

Rating 
DEN 263.76

Залиха
Во магацинот.

Она што ќе добиете : ова наводнување капка по капка фитинзи комплет вклучува 10 парчиња на лактите, 10 парчиња на директно цевки и 10 парчиња на приклучоци; количината е доволно за да се задоволат вашите барања за наводнување опрема и замена на делови.Широка примена : по вметнување во крајот на водовод, тоа може да го поврзете dropper, поправи dropper или млазницата; Погоден за градина, стаклена градина, место на живеење, фарма, на тревникот и земјоделството систем за наводнување.Спецификација : универзална barb конектор за наводнување капка по капка е погоден за повеќето 16-17 mm наводнување капка по капка црево; ве Молиме потврдете големината пред да купите.Отпорност на корозија и фрактура отпор : нашата бодликава конектор е направен од ПОМ пластика, која може ефикасно да се спротивстави на хемиска корозија, обезбеди подолг животен век, може да се примени за долго време, и не е лесно да се деформира и фрактури.Лесен за инсталација : без лепак, спојувалка или други алатки, што може да биде инсталирана во неколку минути, врската е фирма, и тоа не е лесно да падне; Пред собранието, ве молиме да се стави овие наводнување капка по капка додатоци во 70-80 степен Centigrade вода за 10 секунди, и одржување на тесни цевка по ладење.Широка примена : По вметнување во крајот на водовод, тоа може да го поврзете dropper, поправи dropper или млазницата.Погоден за градина, стаклена градина, место на живеење, фарма, на тревникот и земјоделството систем за наводнување.

Основни карактеристики

universal barb connector for drip irrigation is suitable for most 16-17 mm drip irrigation hose; Please confirm the size before purchase :

Најдобри понуди