• Обновено
50 Amp Приклучоците за Батеријата за sb50 50A 600V Plug Батеријата Конектор 2 Пара 4 парчиња+4 Парчиња 50 Amp Прашина Капа Капак (Црвени, 6 AWG)

50 Amp Приклучоците за Батеријата за sb50 50A 600V Plug Батеријата Конектор 2 Пара 4 парчиња+4 Парчиња 50 Amp

Rating 
DEN 237.60

Залиха
Во магацинот.

Оцени : 50 засилувачи, 600 Volts Максимум.Домување димензии : 1.89 инчен x 1.42 инчен(48 x 36 mm), светлина и издржливи поликарбонат домување за Anderson, 50 amp Конектор приклучок.Контакти : Сребро галвански контакт - нуди поголема долговечност при користење на висока моќност, покачена температура апликации.Терминали или може да биде crimped или лемење на кабли.Механички внесени живеалишта - (Interlocking пара) спречува случајно компонента за парење (секој конектор слотови во други - нема машки и женски верзија).Еден-парче домување - обезбедува индустриска сила квалитет и трајност.Станот бришејќи контактирајте со систем - бришејќи акција чисти површината на контактот време да го извадите.Оваа гума крајот капа е одлична за заштита и продолжување на животниот век на вашиот приклучок, како и создавање отпорен на вода печат за заштита на виталните електрични конекции кога приклучокот не е во употреба.Пакет се Вклучени : 4 x живеалишта, 4 x Терминали,4 x Прашина Капа и Маска.

Основни карактеристики

Најдобри понуди