• Обновено
Twofers Мелење Битови - Накит Битови

Twofers Мелење Битови - Накит Битови

Rating 
DEN 396.00

Залиха
Во магацинот.

Користете накит битови за мелење на жлебот во рабовите на накит. 2 Супериорен Квалитет Битови во 1 Ниска Цена.Дијамантски слој загарантирана да не лупам.Двојно позлатен за подолг производ живот.Создава мило да ги собере 20 жица за безбедна жица завиткан заврши.Два Бита за Цена на Еден Aanraku носи Twofers - супериорен квалитет, ниска цена мелење битови.Користете накит битови за мелење на жлебот во рабовите на накит за доработка и жица за завиткување.Ритам создаден во работ на cabochon се вклопува 20 жица за безбедна жица завиткан заврши.Огромна време чувар, Најдобро од сите, вашиот накит парчиња ќе биде повеќе издржливи.Делови се вклопуваат повеќето стакло брусилки.Дијамант мрежа ронки е 220 за фино брусење.Чекор-по-Чекор : Жица за Завиткување со Користење на Накит Малку Погледнете сликите подолу 1. Мелење на жлебот околу рабовите на стакло cabochon со малку накит. 2. Заврши жица околу cabochon цврсто од дното, а завршува на врвот.Контрола жица со клешти и пресврт да се обезбеди. 3. Донесе на каблите и заврши околу dowel 1/4" далеку од cabochon. 4. Користење на жица nippers, трим завршува околу основата да се обезбеди и навивам во завршува.Слики од "Иновативни Adornments" книга #6294. Артист : Jayne Persico.

Основни карактеристики

Најдобри понуди