• Обновено
110Pcs M 4 Позиционирање Завртки, Железо Закачалка Завртки Погоден за Дрво Мебел Конектори

110Pcs M 4 Позиционирање Завртки, Железо Закачалка Завртки Погоден за Дрво Мебел Конектори

Rating 
DEN 580.80

Залиха
Во магацинот.

Процес на Производство : површината на овие позиционирање завртки е поцинкуван за подобри перформанси.Површината на овој меч со главата во собата завртката е оближена со цинк за подобри перформанси.Изработени од Железо Материјал : Овие навртки се направени од издржлив железо материјал и се поцинкуван за подобри перформанси и подолга трајност.Широк Спектар на Апликации : Позиционирање завртки се погодни за мебел собранието, столарија или други хоби апликации, и се користат за да се поврзете две парче од дрво.Доаѓа Со Преносливо Чување Кутија : Постојат многу различни големини на завртки, ќе можат да ги користат за различни намени.Сите шрафови се пакуваат во пластична кутија за лесно носење и чување. 110 Сет : Ова 110 M 4 завртки се достапни во 6 различни големини : 16 mm, 20 мм, 25 mm, 30 мм, 35 мм и 40 милиметри, кој може да се користи за различни цели.Спецификација : Материјал : Железо завршна Површина : Цинк позлата Големина(навој дијаметар*вкупна должина, мм) & кол : 4×16 20pcs 4×20 20pcs 4×25 20pcs 4×30 20pcs 4×35 20pcs 4×40 10pcs Тежина : 222g / 7.8 оз (прибл.) Пакет листа : 1 сет × Dowel Завртки.

Основни карактеристики

Material:
Iron
Surface finishing:
Zinc plating
Size(thread diameter*overall length, mm) & quantity:
4×16       20pcs :
4×20       20pcs :
4×25       20pcs :
4×30       20pcs :
4×35       20pcs :
4×40       10pcs :
Weight:
222g / 7.8oz (approx.)
Package list:
1 set × Dowel Screws :

Најдобри понуди