• Обновено
Отворено Внатрешно GFCI Кабелот Прекинато 15 Amp Водоотпорен Земјата Истекување Коло Заштита Авто-ресетирајте 120Volt УЛ Наведени

Отворено Внатрешно GFCI Кабелот Прекинато 15 Amp Водоотпорен Земјата Истекување Коло Заштита Авто-ресетирајте

Rating 
DEN 550.80

Залиха
Во магацинот.

Класа rainproof, идеален за внатрешна и надворешна употреба.Заштити вас и вашите апарати од електричен шок : кога истекување на електрична енергија се одвиваат, модулот крши коло автоматски рамките 0.03 секунда.Авто-ресетирајте кога истекување е елиминиран.Безбедност сертификација : УЛ Наведени.Во согласност модул, лесно да го инсталирате : за двете влезни и излезни, поврзете 3 еез на жица за да зглобовите означени црна(L, живеат жица), грин(E, земјата жица) и бела(N, неважечки жица).Безбедноста модул е дизајниран за да се заштитат луѓето и апарати за дома од електричен шок : кога истекување на електрична енергија се одвиваат, модулот може да се скрши коло автоматски, во рамките 0.03 секунда.Тоа е широко се користат за електрични апарати, машини и алатки, како притисок за миење, мочуриште кулер, бојлер, фен, греење, радијатор,машина за перење,фурна,клима уред,електрични вежба,инструменти, метри, и така натаму.Авто-ресетирајте кога истекување е eliminated.Class На rainproof, идеален за внатрешна и надворешна употреба.Лесно да се инсталира.За двете влезни и излезни, само соодветно се поврзете 3 еез на жица за да заеднички завртки означени црна(L, живеат жица), грин(E, земјата жица) и бела(N, неважечки жица).Потоа завртка надолу и затворете го поклопецот.Пред користење, ве молиме тест : да се чува поврзување, притиснете на ТЕСТ копчето, индикатор за светло треба да биде исклучен; притиснете го копчето за РЕСЕТИРАЊЕ, светлината треба да биде на.Сертификација : УЛ Наведени Стандард : UL943 Оценет Напон : AC 120 V, 60 Hz Номинална Струја : 15 Amp Wattage : 1800 W Остаток на Струјата : 6m A Вкусовите Време : ≤30ms Напон Издржат : 6000 V Издржливост Тест Време : 6000 Ограничен.

Основни карактеристики

Најдобри понуди