• Обновено
HPS Перформанси HTSEC180-062-BLK Силикони Висока Температура 4-Ply Засилен 180 Степен У Наведнуваат Лактот Спојка Црево, 80 psi Максимален Притисок, 5/8 ID, Црна

HPS Перформанси HTSEC180-062-BLK Силикони Висока Температура 4-Ply Засилен 180 Степен У Наведнуваат Лактот Спојка

Rating 
DEN 696.00

Залиха
Во магацинот.

Направен на 4-ply висока темп засилен Силикони.Внатре дијаметар : 5/8 инчи (16mm).нога Должината на секоја страна : 4-1/2 инчи.Центар линија радиус : 1".надворешниот ширината (W) : 3".внатре ширина (Б) : 1".Вкупна висина : 6-1/2".Ги задоволи и надмине SAEJ20 индустриски стандарди, идеален за тешки притисок конекции и обезбедува одлична отпорност на висока температура апликации.Одлично за Морски и индустриска употреба, обичај турбо или интеркулер цевки изработка, DIY доза или радијатор систем за ладење.УВ и озонската отпорни.Силиконски Црева е компатибилен со вода и coolant, сепак, тоа НЕ е компатибилен со гориво или масло.HPS 5/8" (16mm) Висока Темп 4-ply Засилен Силикони 180 Степен У Наведнуваат Лактот Спојка Црево ги задоволи и надмине SAEJ20 индустриски стандарди, идеален за тешки притисок конекции и обезбедува одлична отпорност на висока температура апликации.HPS перформанси силикони 180 Степен У Наведнуваат Лактот Спојка Црево е дизајниран и engineerd да се сретне со високи перформанси барањата утврдени во различни индустриски стандарди, затоа направете го тоа одлична за морски и индустриска употреба, обичај турбо или интеркулер цевки изработка, DIY доза или радијатор систем за ладење.Технички Карактеристики : Тип На Производ : Силикони 180 Степен У Наведнуваат Лактот Спојка Црево.Температурата Опсег : - 65 сте.С до + 350 сте.F (177 сте.C).Армиран Слој : 4-ply.Црево Внатре Дијаметар : 5/8" (16mm).Црево надворешен Дијаметар : 1.03" (26mm).Нога Должината на секоја страна : 4-1/2".Центар Линија Радиус : 1".Надворешниот Ширината (W) : 3".Внатре Ширина (Б) : 1".Вкупна Висина : 6-1/2".Дебелина на ѕид : 4.5 mm (+/- 0.5 mm).Боја : Црна.УВ и озонската отпорни.Забелешка : Силиконски црева е компатибилен со вода и coolant, сепак, тоа НЕ е компатибилен со гориво или масло.

Основни карактеристики

Product Type:
Silicone 180 Degree U Bend Elbow Coupler Hose. Temperature Range

Најдобри понуди