• Обновено
На Hillman Група 332222 1/4-20 X 3/8 Штекер Главата Во Собата Завртка, Купот Точка, 100-Пакет

На Hillman Група 332222 1/4-20 X 3/8 Штекер Главата Во Собата Завртка, Купот Точка, 100-Пакет

Rating 
DEN 335.76

Залиха
Во магацинот.

Идеален За Употреба Во Ограничени Области Каде Главата Треба Да Биде Рамна Или Под Површината.Целосно Навој Обезглавени Завртка Со Вдлабнати Хексадецимален Диск.За Механички Апликации.Од Името На Брендот : На Hillman Група.Опис на производот Сет Завртката е еден вид на завртка генерално се користи за да се обезбеди објект во рамките на или против друг објект.Поставете завртки се најчесто без глава, што значи дека на завртката е целосно навој и нема глава проектирање на минатото на главните дијаметар на завртката тема.Сет завртка поминува низ навој дупка во надворешниот објект и е заострените против внатрешниот објект за да се спречи да се движат во однос на надворешниот објект.Од Производителот Сет Завртката е еден вид на завртка генерално се користи за да се обезбеди објект во рамките на или против друг објект.Поставете завртки се најчесто без глава, што значи дека на завртката е целосно навој и нема глава проектирање на минатото на главните дијаметар на завртката тема.Сет завртка поминува низ навој дупка во надворешниот објект и е заострените против внатрешниот објект за да се спречи да се движат во однос на надворешниот објект.

Основни карактеристики

Најдобри понуди